Instrukcja napełniania kartridża Canon BC-02, BC -01, BX -2
1. W zestawie do napełniania najczęściej znajduje się igła, druga igła do wykonania otworu lub wkręt służący do wyjęcia korka. Jeśli znajduje się wkręt, wwiercamy go w otworek odpowietrzający i wyciągamy za jego pomocą widoczny na zdjęciu korek. Jeśli jest druga igła, grubsza, wwiercamy ją w otworek widoczny na obrzeżu zatyczki (jak na zdjęciu 1) w bocznej ściance kartridża tak, aby wykonać otworek umożliwiający napełnienie.

2. Ze strzykawki z atramentem ściągamy zatyczkę i przyłączamy solidnie  igłę. Igłę wbijamy w otworek w zatyczce wykonany wcześniej lub prosto w piankę, która wypełnia wnętrze kartridża. Powoli wstrzykujemy 20 ml. tuszu (zdj. 2). UWAGA: zbyt szybkie napełnienie lub zaschnięty kartridż może powodować częściowy wyciek tuszu z miejsca napełnienia.3. Wyciągamy strzykawkę z igłą z kartridża.

4. Ze sprawnego kartridża po poprawnym napełnieniu tusz nie wycieka. Przyłożenie bibuły (papieru toaletowego) do dysz drukujących powoduje odbicie czarnego wyraźnego prostokącika (kartridż dobrze podaje tusz). Gdy tak nie jest oznacza to, że kartridż jest częściowo przyschnięty lub tusz jeszcze nie dotarł do dysz. Aby temu zaradzić, należy szczelnie objąć ustami lub jakimś narzędziem (strzykawką z samodzielnie wykonaną uszczelką, gruszką, taką dla niemowląt) okolice otworka, w który wlaliśmy tusz i dość mocno dmuchnąć- zmuszamy tusz do wypłynięcia przez dysze (kilka kropelek).

5. Po pomyślnym napełnieniu, gdy zachodzi taka potrzeba dokładnie oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) okolice dysz i styki elektryczne, instalujemy kartridż w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz oraz kalibrację.

Opracował:
Piotr Jagodziński
Product Manager
www.jw-tonery.com.pl

 
 
<< wstecz
<< strona główna
katalog stron >>
katalog tuszy >>
 
statystyki www stat.pl
     Hotele warszawa opinie - ZbiĂłr monet - Mp3 - Złoto srebro