Instrukcja napełniania kartridża Canon BX-3

 

1. W bocznej ściance znajduje się zawór wlewowy, a w nim metalowa kulka. Przy pomocy np. końca długopisu należy wepchnąć ją do środka.2. Napełnienie przeprowadzamy przytrzymując kartridż. Ze strzykawki ściągnąć zatyczkę i założyć igłę. Do wnętrza wstrzykujemy 20 ml tuszu (wchodzi 30 ml, ale bardzo trudno jest przywrócić podciśnienie w kartridżu). Następnie otworek należy szczelnie zatkać. W zestawach do napełniania można spotkać gumowe korki lub kulki metalowe.


W obu rozwiązaniach zatyczkę należy solidnie wcisnąć w zawór tak, aby szczelnie zablokował wylot tuszu (Zdj. 3) - wyraźnie wyczuwa się, że stożek korka lub kulka, są zagnieżdżone wewnątrz otworu.3. Teraz przystępujemy do przywrócenia podciśnienia. W zestawie jest mała strzykawka z igiełką lub specjalny adapter odpowietrzający. Jeśli mamy zestaw z korkiem, do strzykawki należy przymocować igłę, którą napełnialiśmy. Wbijamy igłę poprzez gumowy korek i odciągamy 5 ml powietrza (igła skierowana do szczytu kartridża - zdj. 4). Następnie wyciągamy igłę przytrzymując korek (bardzo ważne jest, żeby korek nie wyskoczył!). Jeśli była kulka, zakładamy na kartridż adapter odpowietrzający i odsysamy kilka mililitrów tuszu przez głowicę. W obu przypadkach odstawiamy kartridż na dłuższą chwilę (bardzo ważne). Poprawnie napełniony kartridż nie podcieka.4. Po pomyślnym napełnieniu, gdy zachodzi taka potrzeba dokładnie oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) okolice dysz i styki elektryczne.

4. Po wykonaniu powyższych czynności należy jeszcze raz sprawdzić, czy tusz nie wycieka z dysz. Gdyby tak się zdarzyło powtarzamy czynność z punktu 3. Jeśli wszystko jest w porządku instalujemy kartridż w faksie lub drukarce. Przy następnym napełnieniu wystarczy tylko wyjąć korek, chyba, ze mamy zestaw z kulką.

Opracował:
Piotr Jagodziński
Product Manager
www.jw-tonery.com.pl

 
 
<< wstecz
<< strona główna
katalog stron >>
katalog tuszy >>
 
 
 
 
statystyki www stat.pl
     Mapa Polski - Przyjęcie weselne - Gdzie kupić diamenty - Tanio hotel w warszawie