<


 
 

Instrukcja napełniania kartridża Canon BC-05

 

 1. W zestawie znajdują się najczęściej 3 cienkie igły do napełniania oraz 1 igła grubsza do wykonania otworków napełnieniowych lub wkręt służący do wyjęcia korków. Na boku kartridża znajdują się 3 zatyczki. W środku są trzy komory wypełnione pianką.2. Grubą igłą wwiercamy się kolejno w otworki na obrzeżach zatyczek wykonując w ten sposób otworki do napełnień (Zdj.1), a jeśli mamy wkręt, wwiercamy go w otworki odpowietrzające i wyciągamy za jego pomocą widoczne na zdjęciu korki.

3. Ze strzykawek ściągamy zatyczki i nakładamy cienkie igły. Wbijamy igły w otworki i w piankę wewnątrz kartridża (rozkład kolorów na zdj. 2).4. Wstrzykujemy maksymalnie po 5 ml każdego tuszu - nie wolno pomylić kolorów. Wyciągamy strzykawki z igłami. Igły należy zabezpieczyć. Ponieważ kolory nie zużywają się równo, najlepiej dolewać po 5 ml tylko brakującego koloru (np. żółtego). Po napełnieniu igły należy zabezpieczyć, a strzykawki z niewykorzystanym tuszem zatkać zatyczkami

5. Test, którego którego koloru brakuje wykonuje się przy pomocy programu sterującego drukarki "czyszczenie dysz" - brak lub niepełny pasek koloru podpowiada, który trzeba dolać. Po sprawnym napełnieniu i przyłożeniu bibuły do dysz powinien odbić się obraz trzech wyraźnych kolorowych plamek. Brak danego koloru koloru plamki świadczy o tym, że ta część dysz jest zaschnięta lub tusz jeszcze nie dotarł do dysz.

6. W takim przypadku należy szczelnie objąć ustami lub jakimś narzędziem (strzykawką z samodzielnie wykonaną uszczelką, gruszką, taką dla niemowląt) okolice otworka, w który wlaliśmy tusz i dość mocno dmuchnąć- zmuszamy tusz do wypłynięcia przez dysze (kilka kropelek).. Ewentualne przebarwienia ustępują po wydrukowaniu kilku stron.

7. Następnie napełniony kartridż jeśli jest taka potrzeba oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) w okolicy dysz i styków elektrycznych, instalujemy w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz oraz kalibrację.

Opracował:
Piotr Jagodziński
Product Manager
www.jw-tonery.com.pl

 
 
<< wstecz
<< strona główna
katalog stron >>
katalog tuszy >>
 
 
statystyki www stat.pl
     Praca, Szukam Pracy - Zakopane Noclegi - Download - Hotel wrocław