Instrukcja napełniania kartridża Hewlett-Packard 51641A, C1823D, C6578D, C6625A

 

 1. U góry kartridża znajdują się 3 zatyczki. Przy pomocy cienkiego śrubokrętu lub długopisu wepchnąć zatyczki do wnętrza (Zdj. 1).2. W środku są trzy komory wypełnione gąbkami. Rozkład kolorów na zdjęciu 2. W żadnym wypadku nie wolno się sugerować rozkładem kolorów umieszczonym na nalepce HP, zawsze jest niewłaściwy.3. Ze strzykawek ściągamy zatyczki i nakładamy igły. Za pomocą igły odsuwamy wepchnięte zatyczki na bok aby nie przeszkadzały w napełnianiu. Igły należy wbić maksymalnie głęboko. Wstrzykujemy po    5-7 ml każdego tuszu - nie wolno pomylić kolorów. Pomagamy sobie tłoczkiem. Ponieważ kolory nie zużywają się jednakowo najlepiej jednorazowo dolewać po 5 ml tylko brakującego koloru np. żółtego    (Zdj. 3). Można oczywiście więcej , ale należy być przygotowanym na szybkie odessanie części tuszu, aby uniknąć przelania do innych komór.4. Test, którego którego koloru brakuje wykonuje się przy pomocy programu sterującego drukarki "czyszczenie dysz" - brak lub niepełny pasek koloru podpowiada, który trzeba dolać. Po sprawnym napełnieniu i przyłożeniu bibuły do dysz powinien odbić się obraz trzech wyraźnych kolorowych plamek. Brak danego koloru plamki świadczy o tym, że ta część dysz jest zaschnięta lub tusz jeszcze nie dotarł do dysz.

5. Aby temu zaradzić należy zmusić tusz do wypłynięcia przez dysze. Trzeba szczelnie objąć ustami otwór przegrody danego koloru i mocno dmuchnąć - tusz przemieści się do dysz. Można też użyć gruszki dla niemowląt lub strzykawki z odpowiednio spreparowaną uszczelką na końcu. Wiele zestawów ma także specjalne odsysarki, które nakładamy na dysze głowicy.


6. Nie należy zaklejać otworów wlewowych tuszu. Parowanie jest znikome. Jeśli ktoś się upiera przy zaklejeniu, należy w nalepce wykonać igiełką małe otworki, które zapobiegną zapowietrzeniu się kartridża.

7. Następnie napełniony kartridż (jeśli jest taka potrzeba) oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) w okolicy dysz i styków elektrycznych, instalujemy w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz oraz kalibrację. Ewentualne przebarwienia ustępują po wydrukowaniu kilku stron.


Opracował:
Piotr Jagodziński
Product Manager
www.jw-tonery.com.pl

 
 
<< wstecz
<< strona główna
katalog tuszy >>
 
 
statystyki www stat.pl
     Architectural - Download - Hotele krakĂłw - Hotele europa