Instrukcja napełniania kartridża Hewlett-Packard 51645A, 6615D, 51640A

 

 1.  Odwrócić kartridż dyszami wylotowymi do siebie. W dolnej części kartridża znajduje się okrągła zaślepka, którą trzeba podważyć i odkleić posługując się nożem (Zdj. 1).2. Pod zaślepką jest metalowa kulka zamykająca zawór wlewowy. Należy ją ostrożnie wepchnąć do środka kartridża używając np. końcówki długopisu (Zdj. 2).3.  W zestawie tusz znajduje się w specjalnych plastikowych buteleczkach lub strzykawkach. Przed użyciem  należy obciąć stożkową końcówkę 0,5 cm licząc od szczytu lub zdjąć koreczki. Teraz stożkowy koniec buteleczki lub końcówkę strzykawki zanurzamy w otworze wlewowym kartridża (Zdj. 3).4. Ściskając boki buteleczki wlewamy tusz do środka (40 ml). Po każdym ściśnięciu na chwilę wynurzyć koniec butelki w celu zassania powietrza. UWAGA: wszystkie kartridże tego typu niezależnie czy napisane jest na nich 21, 28, czy 42 ml napełniamy po 40 ml.

I teraz 3 sposoby:

 • Na miejsce wepchniętej wcześniej kulki należy umieścić gumowy korek dołączony do zestawu. Trzeba go solidnie wcisnąć w zawór tak aby szczelnie zablokował wylot tuszu (Zdj. 4) - wyraźnie wyczuwa się, że stożek korka zagnieździł się wewnątrz otworu.
 • Bardzo mocno ściskamy boki kartridża, wkładamy nową kulkę lub inny korek i zwalniamy uścisk. Kartridż zasysa nieco powietrza dyszami i wyrównuje w ten sposób ciśnienie. Wadą tej metody jest mniejsza ilość tuszu jaką możemy nalać w porównaniu do innych metod i częste kłopoty z cieknącym kartridżem.
 • Na miejsce wciśniętej kulki wkładamy nową kulkę i instalujemy kartridż w adapterze (pkt. 5).  5.  W zestawie znajduje się mała strzykawka i cienka igła. Przymocować igłę do strzykawki. Wbić igłę pionowo (to bardzo ważne, wbijając pod kątem możemy uszkodzić plastikowe "worki" na tusz) w środek korka do połowy jej długości i odciągnąć 5 ml tuszu. Przytrzymując korek wyciągnąć strzykawkę z igłą (ważne żeby korek nie wyskoczył). W ten sposób przywróciliśmy podciśnienie wewnątrz kartridża (Zdj. 5).
  W zestawach do napełniania możemy spotkać także specjalne adaptery do odsysania nadmiaru powietrza i tuszu. Zakładamy je na głowicę i strzykawką odciągamy ok. 5 ml piany.  6.  Odwracamy kartridż do pozycji normalnej i odstawiamy na chwilę (Zdj. 6). Poprawnie napełniony kartridż nie podcieka tuszem. Gdyby jeszcze trochę podciekał należy jeszcze odciągnąć 2-3 ml tuszu jak opisano powyżej.  7. Następnie napełniony kartridż jeśli jest taka potrzeba oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) w okolicy dysz i styków elektrycznych, instalujemy w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz oraz kalibrację.


  Opracował:
  Piotr Jagodziński
  Product Manager
  www.jw-tonery.com.pl

   

 •  
  << wstecz
  << strona główna
  katalog tuszy >>
   
   
  statystyki www stat.pl
       Download - Słoneczny brzeg - Suunto - Zegarki Armani