Instrukcja napełniania kartridża
Hewlett-Packard C8728A, C6657A

 

 1.   Na daszku kartridża naklejona jest nalepka, która zakrywa otwory napełnieniowe i kanaliki odpowietrzające. Należy częściowo odkleić nalepkę, tak aby ukazały się otworki (Zdj. 1 i 2). W środku widać gąbkę, którą wypełniony jest kartridż i kolorowe ślady po fabrycznym napełnieniu.2.  Ze strzykawek z atramentem ściągamy gumowe zatyczki i solidnie zakładamy igły. Następnie wbijamy igły do gąbki w otworkach na głębokość maks. 3/4 długości igły. Nie wolno wbijać igły głębiej, gdyż można przebić sitko zakrywające kanalik doprowadzający tusz do dysz. Rozkład kolorów jak na zdj.2. Kartridże C8728A (8 ml) oraz C6657A (17ml) są prawie identyczne, różnią się ilością wlanego przez producenta tuszu oraz tym, że kartridż C8728A można użyć zamiast C6657A, natomiast odwrotnie nie.3.  Ze względu na to, że z reguły w kartridżu pozostają resztki tuszu, zalecamy uzupełniać jednorazowo maks. po 4 ml danego koloru do obydwu typów kartridży (Zdj. 3). UWAGA! Nie sugerować się tym, że po napełnieniu tuszem nie widać go u góry gąbki, fabrycznie tusz zalega w dolnej części gąbki. Ponieważ kolory nie zużywają się jednakowo najlepiej jednorazowo dolewać tylko 4 ml brakującego koloru (np. żółtego). Można więcej, ale konieczne będzie odessanie nadmiaru tuszu zaraz po pojawieniu się go na powierzchni. Inaczej może dojść do przebarwienia kolorów w komorach.4.  Test, którego koloru brakuje wykonuje się przy pomocy programu sterującego drukarki "czyszczenie dysz" - brak lub  niepełny pasek koloru poopowiada, który tusz trzeba dolać.

5.   Nalepkę należy z powrotem przykleić. Po napełnieniu zabezpieczamy igły w plastikowych osłonach, a strzykawki z resztą tuszu zatykamy gumowymi zatyczkami.

6.   Ze sprawnego kartridża po poprawnym napełnieniu tusz nie wycieka. Przyłożenie bibuły do dysz drukujących powoduje odbicie trzech wyraźnych kolorowych plamek. Jeśli kartridż jest zaschnięty, możemy użyć gruszki dla niemowląt lub strzykawki z odpowiednio spreparowaną uszczelką na końcu i dmuchnąć delikatnie w otwory wlewowe. Wiele zestawów ma także specjalne odsysarki, które nakładamy na dysze głowicy.


7. Następnie napełniony kartridż (jeśli jest taka potrzeba) oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) w okolicy dysz i styków elektrycznych, instalujemy w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz oraz kalibrację. Ewentualne przebarwienia ustępują po wydrukowaniu kilku stron.

Opracował:
Piotr Jagodziński
Product Manager
www.jw-tonery.com.pl

 

 
<< wstecz
<< strona główna
katalog tuszy >>
 
 
statystyki www stat.pl
     Mapa Polski - Konsultant ślubny - Monety - Bezpieczna Jazda Samochodem