Instrukcja napełniania kartridża Hewlett-Packard C8727A, C6656A

 

 1.   Na daszku kartridża naklejona jest nalepka, która zakrywa otwory napełnieniowe i kanaliki odpowietrzające. Należy częściowo odkleić nalepkę, tak aby ukazał się otworek (Zdj. 1 i 2). W środku widać gąbkę, którą wypełniony jest kartridż i ślad po fabrycznym napełnieniu.2.  Ze strzykawki z atramentem (20 ml) ściągamy gumową zatyczkę i solidnie zakładamy igłę. Następnie wbijamy igłę do gąbki w otworku na głębokość maks. 3/4 długości igły. Nie wolno wbijać igły głębiej, gdyż można przebić sitko zakrywające kanalik doprowadzający tusz do dysz. Kartridże C8727A (10 ml) oraz C6656A (19 ml) są prawie identyczne, różnią się ilością wlanego przez producenta tuszu oraz tym, że kartridż C8727A można użyć zamiast C6656A, natomiast odwrotnie nie.3.  Ze względu na to, że z reguły w kartridżu pozostają resztki tuszu, zalecamy uzupełniać jednorazowo po 10 ml do obydwu typów kartridży (Zdj. 3). Można więcej, ale konieczne będzie odessanie tuszu zaraz po pojawieniu się go na powierzchni.4.  Nalepkę należy z powrotem przykleić. Po napełnieniu zabezpieczamy igłę w plastikowej osłonie, a strzykawkę z resztą tuszu zatykamy gumową zatyczką.

5.   Ze sprawnego kartridża po poprawnym napełnieniu tusz nie wycieka.
Jeśli tusz cieknie, należy odessać 1-2ml przez otwór napełnieniowy lub odsysarką, jeśli takowa znajdowała się w zestawie do napełniania. Jeśli kartridż jest zaschnięty, możemy użyć gruszki dla niemowląt lub strzykawki z odpowiednio spreparowaną uszczelką na końcu i dmuchnąć delikatnie w otwór wlewowy, zatykając w jakiś sposób ujścia kanalików odpowietrzających. Wiele zestawów ma także specjalne odsysarki, które nakładamy na dysze głowicy.

6.   Następnie napełniony kartridż (jeśli jest taka potrzeba) oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) w okolicy dysz i styków elektrycznych, instalujemy w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz oraz kalibrację.

Opracował:
Piotr Jagodziński
Product Manager
www.jw-tonery.com.pl

 

 
<< wstecz
<< strona główna
katalog tuszy >>
 
 
statystyki www stat.pl
     Praca - BiĹźuteria Złota - Leki Bez Recepty - Mapa Tajlandia