Instrukcja napełniania kartridża Lexmark 13400HC, 13620HC, 12A1970, 17G0050, 48, Xerox 8R7881 oraz kilka modeli IBM, Samsung, Kodak.

 

 1.  Igłę delikatnie wwiercamy w niewielką szczelinę widoczną pośrodku daszka przykrywającego kartridż tak aby igła wbiła się do środka całą swoją długością (Zdj. 1). Igła wbija się w gąbkę, która wypełnia wnętrze kartridża (Zdj. 2).2.  Ze strzykawki z atramentem (20ml) ściągamy zatyczkę i przyłączamy ją solidnie do igły zagłębionej w kartridżu. Powoli wstrzykujemy 20 ml tuszu pomagając sobie dołączonym tłoczkiem.
3.  Wyciągamy strzykawkę z igłą z kartridża. Igłę należy zabezpieczyć w plastikowej osłonie.

4.  Ze sprawnego kartridża po poprawnym napełnieniu tusz nie wycieka. Przyłożenie bibuły (papieru toaletowego) do dysz drukujących powoduje odbicie czarnego wyraźnego prostokącika (kartridż dobrze podaje tusz). Gdy tak nie jest (kartridż częściowo przyschnięty lub tusz jeszcze nie dotarł do dysz) należy szczelnie objąć ustami część daszka z otworem, w który wlaliśmy tusz i dość mocno dmuchnąć- zmuszamy tusz do wypłynięcia przez dysze (kilka kropelek). Często można spotkać też specjalne adaptery, które pozwalają na odessanie tuszu przez dysze.

5.  Po pomyślnym napełnieniu jeśli zachodzi taka potrzeba dokładnie oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) okolice dysz i styki elektryczne, instalujemy kartridż w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz oraz kalibrację.

Opracował:
Piotr Jagodziński
Product Manager
www.jw-tonery.com.pl

 
 
<< wstecz
<< strona główna
katalog tuszy >>
 
 
statystyki www stat.pl
     Bilety lotnicze - Wakacje Bułgaria - Mapa Europa - Wyszukiwarka mp3