Instrukcja napełniania kartridża Lexmark 10N0016 i 10N0217

 

 1.  Igłę delikatnie wwiercamy w niewielką szczelinę widoczną pośrodku daszka przykrywającego kartridż tak, aby igła wbiła się do środka cała swoją długością. Igła wbija się w gąbkę, która wypełnia wnętrze kartridża (Zdj. 1).2.  Ze strzykawki z atramentem ściągamy zatyczkę i przyłączamy ją solidnie do igły zagłębionej w kartridżu. Powoli wstrzykujemy 10ml tuszu pomagając sobie dołączonym tłoczkiem (Zdj. 2). Uwaga! Od pewnego czasu w kartridżach nr 17 jest montowana wewnętrzna przegroda, dlatego maksymalna ilość tuszu jaką możemy wlać do 17 to 5-6 ml.3.  Wyciągamy strzykawkę z igłą z kartridża. Igłę należy zabezpieczyć w plastikowej osłonie. Strzykawkę z pozostałą ilością tuszu należy uszczelnić zatyczką, aby móc wykorzystać go przy kolejnym napełnieniu.

4.  Ze sprawnego kartridża po poprawnym napełnieniu tusz nie wycieka. Przyłożenie bibuły (papieru toaletowego) do dysz drukujących powoduje odbicie czarnego wyraźnego prostokącika (kartridż dobrze podaje tusz). Gdy tak nie jest (kartridż częściowo przyschnięty lub tusz jeszcze nie dotarł do dysz) należy szczelnie objąć ustami część daszka z otworem, w który wlaliśmy tusz i dość mocno dmuchnąć- zmuszamy tusz do wypłynięcia przez dysze (kilka kropelek). Można też użyć gruszki dla niemowląt lub strzykawki z odpowiednio spreparowaną uszczelką na końcu lub też użyć specjalnego adaptera, który nakłada się na głowicę i odsysa tusz przez dysze.

5.  Po pomyślnym napełnieniu jeśli zachodzi taka potrzeba dokładnie oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) okolice dysz i styki elektryczne, instalujemy kartridż w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz oraz kalibrację.

Opracował:
Piotr Jagodziński
Product Manager
www.jw-tonery.com.pl

 
 
<< wstecz
<< strona główna
katalog tuszy >>
 
 
statystyki www stat.pl
     Przyjęcia weselne - Hotele wrocław - Hotele - Mp3