Instrukcja napełniania kartridża Lexmark 18L0042

 

 1.  Używając śrubokręta należy podważyć daszek (w miejscu pokazanym na zdj. 1).2. Następnie zdjąć daszek z kartridża tak jak przedstawiono na zdj. 2, przesuwając śrubokręt dookoła.3. W środku są trzy komory wypełnione gąbkami. W nich po dokładnym przyjrzeniu widzimy ślady po wlewanym fabrycznie tuszu (rozkład kolorów na zdj. 3).4.  Ze strzykawki ściągamy zatyczki i nakładamy igły. Wbijamy igły prawie na całą długość. Wstrzykujemy maksymalnie 5-7 ml każdego koloru - nie wolno pomylić kolorów. Pomagamy sobie tłoczkiem. UWAGA: nie sugerować się tym, że po napełnieniu tuszem nie widać go u góry gąbki. Ponieważ kolory nie zużywają się jednakowo najlepiej jednorazowo dolewać po 5-7 ml tylko brakującego koloru (np żółtego - zdj. 4).5.  Test, którego koloru brakuje wykonuje się przy pomocy programu sterującego drukarki "czyszczenie dysz" - brak lub niepełny pasek koloru podpowiada, którego trzeba dolać. Po sprawnym napełnieniu i przyłożeniu bibuły do dysz powinien odbić się obraz trzech wyraźnych kolorowych plamek. Brak danego koloru plamki świadczy o tym, że ta część dysz jest zaschnięta lub tusz jeszcze nie dotarł do dysz.

6.  W takim przypadku należy dmuchnąć w jeden z dwóch otworów danej przegrody (drugi należy zatkać palcem) - tusz przemieści się do dysz.

7.  Po uzupełnieniu tuszu nleży przymocować daszek do reszty kartridża. Daszek przymocowany jest do kartridża na zasadzie zatrzasku.

8.  Następnie napełniony kartridż jeśli jest taka potrzeba oczyszczamy zwilżoną szmatką (chustką higieniczną) w okolicy dysz i styków elektrycznych, instalujemy w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz i kalibrację. Ewentualne przebarwienia ustępują po wydrukowaniu kilku stron.

Opracował:
Piotr Jagodziński
Product Manager
www.jw-tonery.com.pl

 
 
<< wstecz
<< strona główna
katalog tuszy >>
 
 
statystyki www stat.pl
     Suszarka do włosĂłw - Sukienki H&M Allegro - Hotele - Mapa Niemcy