Kasowanie poziomu atramentu

Wiele drukarek pokazuje na ekranie monitora stan tuszu, czyli szacunkowy poziom wypełnienia komór z tuszem. Jakkolwiek w drukarkach Lexmark wystarczy zainstalować w programie sterującym drukarki nowy kartridż, tak w niektórych drukarkach HP oraz w nowych drukarkach Epson nie jest to możliwe.

Resetowanie ustawień HP

Drukarki HP wyposażone w głowice czarne 51645 (45) i 6615 (15), a także wszystkie nowe modele wyposażone w kartridże 8727 (27), czy 6656 (56) posiadają pamięć numeru seryjnego kartridża. To właśnie z tego powodu po napełnieniu kartridża tuszem, wskaźnik dalej pokazuje niski stan tuszu lub miga dioda sygnalizująca problem z głowicą. Każda drukarka posiada pamięć dwóch numerów seryjnych i cała zabawa polega na tym, aby drukarka te numery "zapomniała". Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest włożenie innego kartridża (oryginalnego lub nie), albo włożenie po kolei dwóch innych, choćby pustych głowic, ale my zajmujemy się sytuacją "po napełnieniu". Poniższe sposoby, mogą, ale nie muszą zadziałać w twojej drukarce. Zdarzają się sytuacje, że trzeba resetować oba kartridże jednocześnie, lub kombinować inaczej, ale o tym dalej:
 
 • instrukcja resetowania kartridży 6615(15), 51465(45),
      6625(17), 6578(78), 51641(41) i 1823(23)
 • instrukcja resetowania kartridży 8727(27), 8728(28),
      6656(56) i 6657(57)

 • Resetowanie ustawień Epson

  Nowe drukarki Epson zabezpieczone są przed regeneracją za pomocą chipów, które wbudowane są w pojemniki z tuszem. Jedynym sposobem na zresetowanie ustawień jest często przeprogramowanie chipa za pomocą specjalnego programatorka, który kupić można np. w sklepie internetowym agawa.pl.
  Jednak część epsonów udaje się zresetować z poziomu systemu windows. Jeśli to się nie uda, zwykle udaje się zamrozić poziom atramentów. Po włożeniu nowych pojemników "zmuszamy" drukarkę do zablokowania pamięci tuszu na najwyższym poziomie. Służy do tego oprogramowanie SSC Service Utility, którego instrukcję i sekcję download znajdziecie tutaj.
   
  << strona główna
  katalog stron  >>
  katalog tuszy  >>
   
  statystyki www stat.pl
       Hotele wrocław - Zegarki Armani - Tanie hotele w Warszawie - Uluru